avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen

Buna ziua, va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema: o societate comerciala are ca obiect de activitate principal productia de mobilier.Mobilierul se executa pe baza de comanda , montarea urmand sa se efectueze la sediul clientului (persoana fizica sau juridica). Societatea nu are un magazin de prezentare, doar atelierul cu utilaje unde se executa toate operatiunile de productie. In acest context, in statutul societatii trebuie sa se inscrie si codurile caen specifice comertului cu amanuntul sau cu ridicata? Multumesc
Cel mai recent răspuns: anitsirc , utilizator 22:32, 25 Noiembrie 2011
Iata cum inteleg eu ceea ce ati scris:
Firma dvs. produce mobila.
Cum scoate mobilierul din gestiune?? vinde mobila.
Ce se intampla dupa aceea? Monteaza mobila.
Apoi? Asigura garantie si service pentru mobila.

Productie de mobilier si Comercializare de mobilier trebuie incluse in codurile caen ale sociatetii.

Coduri caen propuse:
3101 Fabricarea de mobila pentru birouri si magazine
3102 Fabricarea de mobila pentru bucatarii
3109 Fabricarea de mobila n.c.a.
4615 Intermedieri in comertul cu mobila, articole de menaj si de fierarie


Din cate stiu, taxa pentru mai multe coduri caen la infiintare este aceeasi, insa este mai costisitor sa adaugi dupa infiintare.

Succes!
Ultima modificare: Vineri, 25 Noiembrie 2011
anitsirc, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce se poate face?/ bogdyban bogdyban Buna seara, Sunt intr-o dilema mare si am mare nevoie de un raspuns care sa ma lumineze. Am o societate cu obiect de activitate ,,alte lucrari speciale de ... (vezi toată discuția)
Cod caen dianab79 dianab79 Buna ziua, va rog sa ma indrumati referitor la alegerea unui cod caen pentru fabricarea unor accesorii (mobilier) pentru animale de companie si ... (vezi toată discuția)
Actualizarea vechilor coduri caen in actul constitutiv sorin_n30 sorin_n30 Buna ziua, Trebuie sa actalizez vechile coduri caen rev. 1 din actul constitutiv in noile coduri caen rev.2. Problema este ca in tabelul de corespondenta ... (vezi toată discuția)