Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen

Buna ziua, va rog sa ma sfatuiti in urmatoarea problema: o societate comerciala are ca obiect de activitate principal productia de mobilier.Mobilierul se executa pe baza de comanda , montarea urmand sa se efectueze la sediul clientului (persoana fizica sau juridica). Societatea nu are un magazin de prezentare, doar atelierul cu utilaje unde se executa toate operatiunile de productie. In acest context, in statutul societatii trebuie sa se inscrie si codurile caen specifice comertului cu amanuntul sau cu ridicata? Multumesc
Iata cum inteleg eu ceea ce ati scris:
Firma dvs. produce mobila.
Cum scoate mobilierul din gestiune?? vinde mobila.
Ce se intampla dupa aceea? Monteaza mobila.
Apoi? Asigura garantie si service pentru mobila.

Productie de mobilier si Comercializare de mobilier trebuie incluse in codurile caen ale sociatetii.

Coduri caen propuse:
3101 Fabricarea de mobila pentru birouri si magazine
3102 Fabricarea de mobila pentru bucatarii
3109 Fabricarea de mobila n.c.a.
4615 Intermedieri in comertul cu mobila, articole de menaj si de fierarie

Din cate stiu, taxa pentru mai multe coduri caen la infiintare este aceeasi, insa este mai costisitor sa adaugi dupa infiintare.

Succes!
anitsirc, utilizator