Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CCM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CCM

Daca vreau sa inchei acum un contract colectiv de munca la nivel de unitate unde anume se specifica pana la ce data poate fi incheiat? Eu stiu ca pana la 31.12.2011 dar nu stiu unde se specifica acest lucru.

sunteti obligat sa-l incheiati daca aveti mai mult de 20 angajati. nu stiu de unde aveti data cu 31.12.2011
La o instruire la ITM ne-a spus, dar nu stiu care e baza legala.
Chiar nu stie nimeni?
Buna ziua !Legea 40/2011 Art.II
Multumesc!