Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit deplasare in UK pe perioada mai lunga
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

deplasare in UK pe perioada mai lunga

Buna ziua, am urmatorul caz: am un SRL pe servicii IT. Singurul angajat este asocitul unic, care este plecat timp de 3 luni in Anglia pentru a implementa un soft acolo. La sfarsitul celor 3 luni, SRL-ul din Romania va emite factura catre societatea din Anglia. Pe aceasta perioada de 3 luni, angajatul poate beneficia de diurna? De asemenea i se pot deconta toate cheltuielile de deplasare si sedere acolo?
Sigur ca da. Trebuie insa sa inregistrati in evidenta contractul in baza caruia s-a efectuat lucrarea si apoi factura, documentele de incasare, schimb valutar, etc...