Forum Discuţii juridice Executare silită Discutii juridice Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Discutii juridice Executare silita

Buna seara.As dori ca prin intermediul dumneavoastra sa primesc un raspuns.In urma unui proces de partaj fratele meu are de dat o sulta de circa 15000 lei.El are o pensie pe caz de boala si o suma fixa in cupon pentru intretinator si pe alt cupon pensie de handicap grad accentuat.In cazul unei executari silite poprirea se va face pe toate cele trei categori de venit sau doar pensia de boala????Cat ar fi procentul de poprire .
Poprirea se poate face doar asupra pensiei de boala. Cota de retinere va fi de 1/3.
Se poate incerca si executarea bunului pt care fratele are de platit sulta