Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii D112 TRIMESTRIALA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

D112 TRIMESTRIALA

Oameni buni :) pana la urma
continuare... cine stie sa-mi zica si mie in mod practic, deci practic :D cum se depune declaratia asta trimestriala - D112 ?

Si anume trei declaratii intr-o luna adica pana in 25.01.2012 se depun toate trei odata cate una pentru fiecare luna a trimestrului ( exceptand cazurile alea cand sunt lichidari de salariati).in trimestru ?
Eu trebuie sa depun declaratia luniilor oct si noiembrie 2011 (_in noi_am o lichidare) si nu prea sunt sigura ce trebuie facut.:help:
mai "apare" o alta declaratie trimestriala? :-/ un alt format in/pe care sa scrie d 112 trimestriala?
erata "lunilor" in loc de luniilor :rofl:
Daca nu apare nici o modificare sau prima modificare apare in decembrie le depuneti toate pana pe 25 ianuarie. Daca intervine o modificare in octombrie se depune pana pe 25 noiembrie. Daca prima modificare intervine in noiembrie se depun octombrie si noiembrie pana pe 25 decembrie.
Iulian MANEA, Contabil