avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii D112 TRIMESTRIALA
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

D112 TRIMESTRIALA

Oameni buni :) pana la urma
Cel mai recent răspuns: Iulian MANEA , Contabil 20:00, 26 Noiembrie 2011
continuare... cine stie sa-mi zica si mie in mod practic, deci practic :D cum se depune declaratia asta trimestriala - D112 ?

Si anume trei declaratii intr-o luna adica pana in 25.01.2012 se depun toate trei odata cate una pentru fiecare luna a trimestrului ( exceptand cazurile alea cand sunt lichidari de salariati).in trimestru ?
Eu trebuie sa depun declaratia luniilor oct si noiembrie 2011 (_in noi_am o lichidare) si nu prea sunt sigura ce trebuie facut.:help:
mai "apare" o alta declaratie trimestriala? :-/ un alt format in/pe care sa scrie d 112 trimestriala?
erata "lunilor" in loc de luniilor :rofl:
Daca nu apare nici o modificare sau prima modificare apare in decembrie le depuneti toate pana pe 25 ianuarie. Daca intervine o modificare in octombrie se depune pana pe 25 noiembrie. Daca prima modificare intervine in noiembrie se depun octombrie si noiembrie pana pe 25 decembrie.
Ultima modificare: Sâmbătă, 26 Noiembrie 2011
Iulian MANEA, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere d112 ofeliadaniel ofeliadaniel Buna ziua ! Am primit instintare ca voi depune declaratia d112 trimestrial. Pe luna octombrie mi-au preluat-o, dar acum problema mea este: pe noiembrie o mai ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 intreprindere individuala nicod nicod Buna ziua! Am o intreprindere indiv cu un singur angajat de la 01.11.2011. Stiu ca trebuie sa depun 112 trimestrial, tremen 25.01.2012. Intrebarea mea este ... (vezi toată discuția)
Tva intracomunitar tiku1985 tiku1985 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati, sunt in ceata nu mai inteleg nimic, am tot citit in forumuri dar parca mai rau mi-am facut. In luna noiembrie urmeaza sa ... (vezi toată discuția)