Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 112 intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 112 intreprindere individuala

Buna ziua!
Am o intreprindere indiv cu un singur angajat de la 01.11.2011. Stiu ca trebuie sa depun 112 trimestrial, tremen 25.01.2012.
Intrebarea mea este cum depun in ianuarie 112: o singura declaratie cu noiembrie si decembrie cumulate sau depun doua 2 declaratii separat noiembrie si decembrie, iar plata o fac la trimestru.
Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
deci, depun 3 declaratii pentru fiecare luna din trimestru cu termen 25.01.2012.
Multumesc
1. da si plata se face trimestrial

Pentru declaratia aferenta trimestrului IV 2011, optiunea de depunere lunara trebuia comunicata organului fiscal competent pana la data de 25 septembrie 2011 inclusiv.

Pentru societatile nou infiintate se poate opta la infiintare.

Multumesc mult
Buna ziua,
Declaratia D112 se completeaza manual sau este generata de un program contabil?Eu am o intreprindere indiv. ,nu am angajat contabil, ma ajuta o ruda cu contabilitatea primara, dar mi-a zis ca nu are program sa-mi completeze D112. Ce sa fac? Eu sunt inginer, nu ma pricep deloc la contabilitate.