avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratia 112 intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratia 112 intreprindere individuala

Buna ziua!
Am o intreprindere indiv cu un singur angajat de la 01.11.2011. Stiu ca trebuie sa depun 112 trimestrial, tremen 25.01.2012.
Intrebarea mea este cum depun in ianuarie 112: o singura declaratie cu noiembrie si decembrie cumulate sau depun doua 2 declaratii separat noiembrie si decembrie, iar plata o fac la trimestru.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: vasilepopa , utilizator 15:29, 18 Iunie 2013
~ Conținut șters la cerere ~
deci, depun 3 declaratii pentru fiecare luna din trimestru cu termen 25.01.2012.
Multumesc
1. da si plata se face trimestrial


Pentru declaratia aferenta trimestrului IV 2011, optiunea de depunere lunara trebuia comunicata organului fiscal competent pana la data de 25 septembrie 2011 inclusiv.


Pentru societatile nou infiintate se poate opta la infiintare.

Multumesc mult
Buna ziua,
Declaratia D112 se completeaza manual sau este generata de un program contabil?Eu am o intreprindere indiv. ,nu am angajat contabil, ma ajuta o ruda cu contabilitatea primara, dar mi-a zis ca nu are program sa-mi completeze D112. Ce sa fac? Eu sunt inginer, nu ma pricep deloc la contabilitate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Depunere d112 ofeliadaniel ofeliadaniel Buna ziua ! Am primit instintare ca voi depune declaratia d112 trimestrial. Pe luna octombrie mi-au preluat-o, dar acum problema mea este: pe noiembrie o mai ... (vezi toată discuția)
Declaratia 112 rat maria rat maria Buna dimineata. Va rog sa imi raspundeti la urmatoarea intrebare: o firma a fost infiintata in noiembrie 2010.La 31.12.2010 nu avea angajati si o cifra de ... (vezi toată discuția)