Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Doua coduri
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Doua coduri

Unei firme care va deschide un fast-food, ii ajunge codul 5610 - Restaurante ?, avand in vedere ca eu nu am gasit altceva mai apropiat acestui domeniu de activitate .....

Pentru o firma de contabilitate, care este codul ???

va multumesc anticipat
Cod CAEN 6920 - Activitati de contabilitate si audit financiar; consultanta in domeniul fiscal
Aceasta clasa include:
- servicii de inregistrare a operatiunilor comerciale pentru firme sau altii;
- examinarea conturilor si certificarea acuratetiii lor;
- pregatirea sau auditul costurilor financiare;
- servicii de intocmire a documentelor de impozit pe venit pentru persoane fizice si firme;
- servicii de consultanta si reprezentare a clientilor in fata organelor fiscale.

Aceasta clasa exclude:
- consultanta manageriala pe sistem contabil, proceduri de control bugetar, vezi 7022;
- colectarea facturilor, vezi 8291;
- activitati de prelucrare a datelor si realizarea de tabele, vezi 6311.