Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... restituire taxa imatriculare
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

restituire taxa imatriculare

Buna Ziua
Am 2 camioane de 20 tone pentru care am platit taxa de prima imatriculare dupa legea veche.
Intrebarea este daca fac cerere pentru restituirea sumei,cer sa-mi restituie toata suma platita sau calculeaza ei si-mi restitue doar diferenta care nu trebuia incasata de ei, dupa noa lege?
multumesc
Nu exista nicio noua lege inca! Depuneti cerere de restituire integrala a taxei de poluare prin care aratati ca taxa a fost incasata nelegal, fiind contrara dreptului Comunitar! Motivati pe art. 117 Cod proc fiscala!