Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

buna ziua
sunt divortat, 2 copii de 12 respectiv 18 ani
cea mare a abandonat scoala 3 ani, iar acum este din nou inscrisa la scoala in clasa a VIII a. la frecventa redusa
intrebarea mea este ; mai poate beneficia de pensie alimentara? a facut 18 ani luna asta, noiembrie
va multumesc
Da, daca frecventeaza cursuri scolare.