avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 427 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... perioada det in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

perioada det in revisal

buna ziua,
am un cim la a 2-a prelungire pe per det. in revisal la "data de inceput" ce data pun? (in conditiile in care aceasta per det incepe cu data de 29.11.2011). Las data perioadei anterioare a contractului 30.05.2011 sau 29.11.2011? Multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: misuku81 , utilizator 14:22, 29 Noiembrie 2011
misuku81 a scris:

buna ziua,
am un cim la a 2-a prelungire pe per det. in revisal la "data de inceput" ce data pun? (in conditiile in care aceasta per det incepe cu data de 29.11.2011). Las data perioadei anterioare a contractului 30.05.2011 sau 29.11.2011? Multumesc anticipat


Data de inceput a c.i.m. = 30.05.2011
Data de sfarsit a c.i.m. = se modifica ... se pune data de sfarsit a celei de-a doua prelungiri
Pentru contractele pe perioada determinata se modifica in baza actelor aditionale data incetarii contractului , sau il transformati din perioada determinata in nedeterminata.
In caul acesta data de inceput ramane data initiala a CIM 30.05.2011 -modificati doar data de sfarsit


multumesc pentru ajutor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Data sfarsit cim determinata lulusca lulusca Am un contract perioada determinata din 12.04.2013-12.06.2013 in revisal data de inceput 12.04.2013 data sfarsit 12.06. 2013 la data incetare ce data se ... (vezi toată discuția)
Contract perioada determinata marcucarolina marcucarolina Buna ziua, Cum trebuie sa procedez pentru un contract cu perioada determinata de 3 luni pe care trebuie sa-l prelungesc cu acelasi termen ... (vezi toată discuția)
Transformare cim perioada determinata in nedeterminata mirela2000 mirela2000 Buna ziua, Cum pot transforma CIM din durata determinata in durata nedeterminata fara a se pierde nici o zi de lucru pentru salariat? Este suficient un act ... (vezi toată discuția)