Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... perioada det in revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

perioada det in revisal

buna ziua,
am un cim la a 2-a prelungire pe per det. in revisal la "data de inceput" ce data pun? (in conditiile in care aceasta per det incepe cu data de 29.11.2011). Las data perioadei anterioare a contractului 30.05.2011 sau 29.11.2011? Multumesc anticipat
misuku81 a scris:

buna ziua,
am un cim la a 2-a prelungire pe per det. in revisal la "data de inceput" ce data pun? (in conditiile in care aceasta per det incepe cu data de 29.11.2011). Las data perioadei anterioare a contractului 30.05.2011 sau 29.11.2011? Multumesc anticipat

Data de inceput a c.i.m. = 30.05.2011
Data de sfarsit a c.i.m. = se modifica ... se pune data de sfarsit a celei de-a doua prelungiri
Pentru contractele pe perioada determinata se modifica in baza actelor aditionale data incetarii contractului , sau il transformati din perioada determinata in nedeterminata.
In caul acesta data de inceput ramane data initiala a CIM 30.05.2011 -modificati doar data de sfarsit

multumesc pentru ajutor