Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Lipsa acte auto Austria
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Lipsa acte auto Austria

Salut! Am cumparat un Bmw e36 cu numere de austria, si am primit ca acte Cartea masinii si certificatul ala galben Teill 2. Acum am vrut sa inmatriculez masina pe Bulgaria ca la noi in tara nici o sansa si acolo mi au zis ca nu pot pentru ca am lipsa Teill 1. Ce pot sa fac in momentul de fata? Daca are cineva o idee va rog ....
Soliciti de la autoritatea care tia eliberat acel Teill2 un altul Teill1, cam asa sta treaba, ori imputernicesti pe cineva cu act notarial tradus si legalizat sa te reprezinte in numele tau si pentru tine sa obtina acel teill1, drum bun.;) Apropos nu mai pot circula masini inmatriculate in strainatate o perioada mai mare de.....vezi OG.....en.

cu stima....,
Lycidas, utilizator