Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... plata facturii ptr. caldura
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

plata facturii ptr. caldura

Buna seara,

Va rog sa-mi spuneti cum se face calculul caldurii ptr un ap.de 3 camere nedebransat de la RADET.
Cei care au centrale de apartament , ce procent platesc din caldura ptr trecerea tevilor prin ap. lor???..(daca se poate sa-mi specifiati si legea care specifica acest lucru) Acesti propietari chiar daca au centrala proprie nu participa la plata caldurii pe scara???
Administratora de la blocul nostru ptr. ca are centrala de ap. nu plateste nimic din caldura ptr. partile comune....si as dori sa stiu daca este corect acest lucru.

Va multumesc.