Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Baza de date - Luare fara acord si vanzare
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Baza de date - Luare fara acord si vanzare

aveam un forum pe numele meu si mi-a furat baza de date si scriptul meu facut de mine propriu si acel individ mi-a luat datele din contul de client de la ei de pe site , el fiind in staff-ul acelui site.. este un site de gazduire web desi am luat legatura cu administratorul nu a facut nimica si acuma este in echipa lui ...

as dori sa stiu daca se incadreaza la o fapta penala sau daca are rost sa merg la politie
Drunx, utilizator
Ati achitat acest serviciu sau este unul gratuit?
Daca siteul este un domeniu inregistrat cunoscut... atunci mai aveti sanse...
am bagat si bani in contul lor de pe alt site .. eu doresc sa depun o plangere impotriva acelui invid care a sustras datele de acolo fara sa-mi ceara acordul si imi spune intr-un ticket ca
daca eu i-am dat teapa cik cu tema care nu i-am facuto si cai tin reclama pe forum pentru 1 euro.... asa a luat si el cu imprumut datele din cont..
Daca serviciile sunt platite si dupa cum mentionati ca datele au fost sustrase abuzib atunci puteti actiona in judecata administratorii siteului.
O sa merg sa vad ce pot face nu vreau sa ma duc eu prin curtile de la judecatorii da macar o amenda usturatoare poate le vine mintea la cap