Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Data instalare noua versiune Revisal 5.0.8
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Data instalare noua versiune Revisal 5.0.8

1) Care este termenul legal pana la care trebuie instalata noua versiune 5.0.8?
2) Dupa ce facem instalarea trebuie retransmis fisierul .rvs catre itm online (asa cum am facut pana pe 30 oct 2011, conform prevederilor de la momentul respectiv)?
Nu exista astfel de prevederi ... singura data certa este cea prevazuta de HG nr.500/2011 , cu modificarea adusa de HG nr.1105/2011, pentru trasmiterea salariilor si sporurilor ... 15.12.2011.
@freeelis, multumesc
Vin cu o autoprecizare, ...am gasit cu privire la Clasificarea ocupatiilor din Romania,
Ordinul 1832 din 6 iulie 2011 (Ordinul 1832/2011) ...
Art. 2. -
... (2) In vederea asigurarii tranzitiei de la Clasificarea ocupatiilor din Romania (C.O.R.), aprobata prin Ordinul ministrului de stat, ministrul muncii si protectiei sociale, si al presedintelui Comisiei Nationale pentru Statistica nr. 138/1.949/1995, publicat in Monitorul Oficial al Romaniei, Partea I, nr. 272 din 23 noiembrie 1995, cu modificarile si completarile ulterioare, la noua Clasificare a ocupatiilor din Romania - nivel de ocupatie (sase caractere), aprobata prin prezentul ordin, cele doua clasificari vor fi utilizate in paralel pana la data de 31 decembrie 2011
. ... Sa ne duca asta cu gandul la obligativitatea instalarii revisal 8 pana la 31.12.2011???
Este cam greu de apreciat daca ne putem lega de acest aspect ... se pare ca au actualizat COR-ul pentru a nu li se mai reprosa faptul ca numai au luat banii pe program fara sa mai aduca imbunatati .... dupa ce actualizarea COR-ului in vechea versiune a durat ceva vreme .