avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se inregistreaza o suspendare de o zi in Revisal ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se inregistreaza o suspendare de o zi in Revisal 5.0.8

Concret, o zi de suspendare in data de 05.12.2011 se inregistreaza asa


data inceput suspendare - 05.12.2011
data sfarsit suspendare - 05.12.2011
data incetare suspendare - 05.12.2011

sau asa

data inceput suspendare - 05.12.2011
data sfarsit suspendare - 05.12.2011
data incetare suspendare - 06.12.2011
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:53, 9 Decembrie 2011
da,in functie de practica fiecaruia daca trece ultima zi de cfp sau prima lucrata
eugene a scris:

Concret, o zi de suspendare in data de 05.12.2011 se inregistreaza asa


data inceput suspendare - 05.12.2011
data sfarsit suspendare - 05.12.2011
data incetare suspendare - 05.12.2011

sau asa

data inceput suspendare - 05.12.2011
data sfarsit suspendare - 05.12.2011
data incetare suspendare - 06.12.2011


Prima varianta este buna ... data sfarsit suspendare = data incetare suspendare .. nu vad unde este deosebirea refiroare la continutul acestor notiuni ...
eu am operat o suspendare de mai multe zile cei drept si am trecut ca data incetare prima zi lucrata si salariatul apare activ la istoric cim insa la raport apare si acea zi lucrata ca interval suspendare in vers 5.06 si am incercat in vers 5.0.8 cu data imediat urmatoare datei de sfarsit si ma lasa,lucru care nu se intampla in versiunea anterioara
Daca gandim logic cele doua notiuni sunt identice , data de sfarsit a suspendarii cu data de incetare a suspendarii .. nu vad de ce sa se stabileasca doua zile pentru aceste notiuni ...
asa este dar daca la cim durata nedet incetez in prima nelucrata din aceasta cauza apare confuzia sau ma rog logica ...

Alte discuții în legătură

Incetare suspendare cim alexandra24 alexandra24 Buna ziua,am un salariat care a facut cerere cfp cu data de 31.10 pana la 02.11.,decizia de incetare a suspendarii o voi face cu data de 03.11(prima zi ... (vezi toată discuția)
Decizia incetare suspendare cim soucadan soucadan Buna ziua, in urma solicitarii unui salariat de acordare CFS se emite decizia de suspendare a CIM si se opereaza in REVISAL, intrebarea este, mai trebuie emisa ... (vezi toată discuția)
Cand se emite decizia de incetare a suspendarii cim, data incetarii suspendarii, data inregistrarii in revisal Dramu_Roxana Dramu_Roxana Buna ziua, Va voi descrie un caz particular si va rog sa imi spuneti cum ar trebui sa procedez in aceasta situatie. Pentru un angajat care este in CFS ... (vezi toată discuția)