Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cum se inregistreaza o suspendare de o zi in Revisal ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cum se inregistreaza o suspendare de o zi in Revisal 5.0.8

Concret, o zi de suspendare in data de 05.12.2011 se inregistreaza asa

data inceput suspendare - 05.12.2011
data sfarsit suspendare - 05.12.2011
data incetare suspendare - 05.12.2011

sau asa

data inceput suspendare - 05.12.2011
data sfarsit suspendare - 05.12.2011
data incetare suspendare - 06.12.2011
da,in functie de practica fiecaruia daca trece ultima zi de cfp sau prima lucrata
eugene a scris:

Concret, o zi de suspendare in data de 05.12.2011 se inregistreaza asa

data inceput suspendare - 05.12.2011
data sfarsit suspendare - 05.12.2011
data incetare suspendare - 05.12.2011

sau asa

data inceput suspendare - 05.12.2011
data sfarsit suspendare - 05.12.2011
data incetare suspendare - 06.12.2011

Prima varianta este buna ... data sfarsit suspendare = data incetare suspendare .. nu vad unde este deosebirea refiroare la continutul acestor notiuni ...
eu am operat o suspendare de mai multe zile cei drept si am trecut ca data incetare prima zi lucrata si salariatul apare activ la istoric cim insa la raport apare si acea zi lucrata ca interval suspendare in vers 5.06 si am incercat in vers 5.0.8 cu data imediat urmatoare datei de sfarsit si ma lasa,lucru care nu se intampla in versiunea anterioara
Daca gandim logic cele doua notiuni sunt identice , data de sfarsit a suspendarii cu data de incetare a suspendarii .. nu vad de ce sa se stabileasca doua zile pentru aceste notiuni ...
asa este dar daca la cim durata nedet incetez in prima nelucrata din aceasta cauza apare confuzia sau ma rog logica ...