Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Decizia incetare suspendare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Decizia incetare suspendare CIM

Buna ziua, in urma solicitarii unui salariat de acordare CFS se emite decizia de suspendare a CIM si se opereaza in REVISAL, intrebarea este, mai trebuie emisa o decizie de incetare suspendare?, in REVISAL se inregistreaza incetarea suspendarii la data expirarii acesteia?
Da,
Da.
Multumesc, inca o precizare va rog.....suspendarea a fost in perioada 13.11.2013 - 04.12.2013, in decizie de incetarea a suspendari data de incetare este 4 sau 5?
3,4 sau 5 nu conteaza.
Dar cel mai bine ar fi sa o faceti in 4.12, urmand ca de maine 5.12, salariatul sa se prezinte la munca bla, bla, conform cererii de concediu fara plata inregistrata in data xxx
trandafir2, moderator
Incetarea suspendarii = 04.12.2013
data de incetare a suspendarii este prima zi in care salariatul se prezinta la serviciu, respectiv 05.12.2013 (este similar cu data incetarii CIM, respectiv prima zi in care salariatul nu mai are raporturi de munca cu angajatorul)