avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cod cor (functie,ocupatie)
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cod cor (functie,ocupatie)

ce cod este pentru functia de presedinte asociatie si administrator in REGES, nu vreau sa gresesc.
Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Adam Grecu , utilizator 16:18, 9 Decembrie 2011
In cazul in care nu doriti contracte civile ci contracte individuale de munca, pentru Administrator ar fi 515303 - Administrator imobile.
de la ITM mi s-a spus ca nu exista contract civil, asa ca, trebuie sa fac CIM si pt administrator si pt. presedinte, numai ca pt presedinte eu nu am gasit cod, pt administrator da: 512112 pe noul revisal
Ultima modificare: Vineri, 9 Decembrie 2011
angi25, utilizator
Pentru administrator : COR 515303
Trebuie sa precizam:
- administratorul se angajeaza de catre asociatia de proprietari, i se face CIM, acesta trebuie trecut in Revisal la ITM si are codul in COR = 515303.

- presedintele asociatiei este ales de proprietari, nu angajat, prin urmare i se face contract de mandat, nu se baga in Revisal, nu se transmite la ITM, deci nu are cod COR.....de aceea nu l-ati gasit.
Contractele civile nu se trec in REVISAL.
Atentie la codurile COR, au fost actualizate prin Ordinul1832/856 din 6 iulie 2011, publicat in Monitorul oficial nr.561/08.08.2011

Alte discuții în legătură

Cum obtin specializare in turism si alimentatie publica? private private buna. eu am diploma de licenta 3 ani rom engleza. n am prins post in inv pe specializarea mea. insa am fost un an suplinit. necalificat pe maistru instructor ... (vezi toată discuția)
Ce loc de munca poti avea daca ai doar scoala generala? ioana2122 ioana2122 Buna ziua, As dori sa stiu daca s-a impus nivelul de studii medii pentru aprox. toate locurile de munca???Este adevarat ca daca ai 8 cllase poti lucra doar ca ... (vezi toată discuția)
Cor 2011 plus mobile plus mobile Buna ziua, doresc sa angajez o doamna pe postul de Gestionar depozit, cand dau pentru alegerea cor apare cu 413101. Avand si monitorul oficial din 08.08.2011 ... (vezi toată discuția)