Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... cod cor (functie,ocupatie)
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

cod cor (functie,ocupatie)

ce cod este pentru functia de presedinte asociatie si administrator in REGES, nu vreau sa gresesc.
Multumesc anticipat!
In cazul in care nu doriti contracte civile ci contracte individuale de munca, pentru Administrator ar fi 515303 - Administrator imobile.
de la ITM mi s-a spus ca nu exista contract civil, asa ca, trebuie sa fac CIM si pt administrator si pt. presedinte, numai ca pt presedinte eu nu am gasit cod, pt administrator da: 512112 pe noul revisal
angi25, utilizator
Pentru administrator : COR 515303
Trebuie sa precizam:
- administratorul se angajeaza de catre asociatia de proprietari, i se face CIM, acesta trebuie trecut in Revisal la ITM si are codul in COR = 515303.

- presedintele asociatiei este ales de proprietari, nu angajat, prin urmare i se face contract de mandat, nu se baga in Revisal, nu se transmite la ITM, deci nu are cod COR.....de aceea nu l-ati gasit.
Contractele civile nu se trec in REVISAL.
Atentie la codurile COR, au fost actualizate prin Ordinul1832/856 din 6 iulie 2011, publicat in Monitorul oficial nr.561/08.08.2011