Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Sindicat
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Sindicat

Salut, mă numesc Crețu Mircea, am un business de vreo zece ani, în care am investit bani, timp, muncă și ani, dar datorită acestei țari, numite Romania și legile ei, care în loc să ne susțină, cum ar fi normal, că doar plătim taxe peste taxe, ei ne ,, omoară '' cu tot felul de legi și taxe, și mă gândeam.. noi, micii întreprinzatori, nu avem la cine să ne plangem, nu ? Așa, și mi-a venit ideea înființări unui Sindicat al Micilor Întreprinzatori. Aș avea cum să fac asta ?
Multumesc !
cretumircea a scris:

Dar, imi puteti da un sfat ? de unde sa incep..

Depinde ce vreti sa faceti cu acel organism ? ... daca doriti sa fie o organizatie patronala atunci sub incidente prevederile legii nr.62/2011 ...

Daca este vorba despre o asociatie profesionala , atunci se aplica OG nr.26/2000 ....

Inainte de a trece la infiintarea acestei organizatii trebuie sa stiti care va fi scopul acesteia ...