Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Probleme repetate cu auto nou in garantie
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Probleme repetate cu auto nou in garantie

Buna seara! Va rog sa ma indrumati intr-o problema! Este vorba despre o masina Ford Focus luata in august 2010 noua de la Tiriac Auto. In luna martie 2011 mi-a aparut in bord eroare Power Steering Malfunction cu avertizare ESP, am fost la tester, a gadilat un senzor si gata. In luna Iulie 2011 a aparut iar aceeasi eroare, de data asta mi-au schimbat acel senzor. In luna decembrie 2011 a aparut iar eroarea am fost pe 08.12 si au recalibrat acel senzor, iar astazi 11.12 mi-a aparut iar aceasi eroare. Va rog sa ma indrumati cu ce as putea face. Mentionez ca reviziile sunt facute la termen, masina are 40000 Km, iar toate interventiile si reviziile au fost facute la acelasi service Tiriac Auto.
Ce pot face pt ca expira garantia iar eu raman cu problema nerezolvata?
Va multumesc!
In mod normal acestea sunt intrebari pe care trebuie sa le puneti tehnicienilor de la service. Daca ei nu va pot ajuta nu vad cum am putea noi. Oricum aveti garantie pe ultima factura deci nu are legatura cu garantia masinii. Folositi garantia lucrarii.... si eventual .... schimbati service-ul daca este cazul.