Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Garantie de buna executie conform HG 1045/2011
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Garantie de buna executie conform HG 1045/2011

HG.1045/2011 modifica art.90 alin (3) din HG 925/2006.
Exprimarea nu mi se pare foarte clara si de aceea lansez urmatoarea intrebare: daca contractantul este dintr-un judet iar autoritatea contractanta este din alt judet la care Trezorerie se deschide contul de garantie de buna executie? La trezoreria din cadrul organului fiscal in administrarea caruia se afla contractantul sau la trezoreria din cadrul organului fiscal in administrarea caruia se afla autoritatea contractanta? Adica, contractantul SC TEST SRL din judetul X deschide cont de garantie la trezoreria din judetul Y al autoritatii contractante?
Va rog , daca se poate sa veniti cu o explicatie in acest sens.
Contractantul va deschide cont de garantie la trezoreria de care apartine, adica, asa cum spuneti dumneavoastra, "la trezoreria din cadrul organului fiscal in administrarea caruia se afla contractantul". E logic sa fie asa.