Forum Discuţii juridice Problemele profesionale ale ... Cum poate reprezenta un consilier juridic o asociatie ...
Discuție deschisă în Problemele profesionale ale consilierilor juridici

Cum poate reprezenta un consilier juridic o asociatie de locatari?

Buna ziua.
Un consilier juridic cum poate reprezenta o asociatie de locatari in instanta?
Multumesc!
doar daca e angajat la societate si primeste mandat expres din partea acesteia
Vreau sa stiu daca trebuie sa inchei vreun contract de munca sau conventie civila?!!!
~ Conținut șters la cerere ~
marcyz a scris:

Buna ziua.
Un consilier juridic cum poate reprezenta o asociatie de locatari in instanta?
Multumesc!

1. daca este angajat cu c.i.m. .. atunci poate reprezenta asociatia de locatari in instanta
sau
2. in baza unui contract de mandat incheiat cu aceasta ...
Cornel Vasile, Consilier juridic
~ Conținut șters la cerere ~