Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... pt un referat \"tainuirea\" unde gasesc bibliografia?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

pt un referat "tainuirea" unde gasesc bibliografia?

din ce carti sa scriu un referat despre infractiunea tainuirea?ce ar trebui sa scriu in referat?definitii ?,speta si inafara de aceasta?.Va rog sa mi impartasiti din experienta voastra si sa nu mi raspundeti:" intreaba profesoru l "pt ca este exclusa aceasta varianta,mersi anticipat
Stimat forumist,

Din punctul meu de vedere, speța este doar munca dvs. Pe forum nu se rezolvă problemele studențești ale altora.

Vă doresc succes.
Am vazut abia acum mesajul tau. daca esti inca in timp da-mi o zi doua sa creez ceva. Astazi nu reusesc, dar spetele le iei din manual (cursuri), in Romania sunt culegeri de spete Le gasesti la orice biblioteca, spetele sunt exemplele pe care poti sa le dai.
am intrebat ce anume trebuie scris pt spete ,noi nu am facut exemple,adica ce analizam ,ce se scrie la o speta ,la un ghid de rezolvare ??mersi