Forum Discuţii diverse Cultură generală proceduri ...(ne)juridice de la altii
Discuție deschisă în Cultură generală

proceduri ...(ne)juridice de la altii

1. Niste procurori din Franta au citat ca martor intr-un proces, un CAINE. Numele lui este Scooby, precum cel al cainelui din celebrele desene animate care au destins copilaria noastra.
Stapana cainelui a fost gasita spanzurata, iar acum cainele este chemat de martor

lista ramane deschisa
Culmea ar fi alta: să ajungă, din martor, inculpat.

Eu l-aş sfătui să aibe grijă ce latră! :)

La instanta, vazand avocatii, ce o sa-si zica in gandul sau bietul caine ? De la astia am invatat eu sa musc!