avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Cultură generală proceduri ...(ne)juridice de la altii
Discuție deschisă în Cultură generală

proceduri ...(ne)juridice de la altii

1. Niste procurori din Franta au citat ca martor intr-un proces, un CAINE. Numele lui este Scooby, precum cel al cainelui din celebrele desene animate care au destins copilaria noastra.
Stapana cainelui a fost gasita spanzurata, iar acum cainele este chemat de martor

lista ramane deschisa
Cel mai recent răspuns: Adalbert Gabriel Gazdovici , Avocat 23:12, 11 Octombrie 2008
Culmea ar fi alta: să ajungă, din martor, inculpat.

Eu l-aş sfătui să aibe grijă ce latră! :)

La instanta, vazand avocatii, ce o sa-si zica in gandul sau bietul caine ? De la astia am invatat eu sa musc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dat in judecata pt un caine waltham01 waltham01 Locuiesc la casa , am un caine (ciobanesc german) legat langa gardul care ma separa de vecini. Am fost amenintat ca voi fi dat in judecata daca nu mut cainele ... (vezi toată discuția)
Caine care latra ore in sir la curte comuna Min1215 Min1215 Buna seara. Va rog mult sa imi spuneti daca exista vreo rezolvare legala in urmatoarea situatie. Detin un apartament intr-o casa ce are curtea comuna cu ... (vezi toată discuția)
Cine e vinovat ? Tarzan2012 Tarzan2012 undeva departe,in mediu rural,un om avea o mica gospodarie . Casa,gospodaria o avea mai departe de sat,era singur,in rest vecinii lui erau terenurile altor ... (vezi toată discuția)