Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... prelungire contract prestari servicii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

prelungire contract prestari servicii

De cate ori poate fi prelungit un contract de prestari servicii ? Contractul initial a mai fost o data prelungit. Prestatorul trebuie sa efectueze masuratori, planuri parcelare care nu pot fi realizate foarte usor pentru ca in teren sunt foarte multe incurcaturi si pana la rezolvarea lor, prestatorul nu-si poate face treaba.
Dar revin la intrebarea mea, in general, de cate ori poate fi prelungit un contract de prestari servicii ?
De cate ori doriti si de cate ori va intelegeti sa il prelungiti. Se face prin act aditional semnat obligatoriu de ambii parteneri.