Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod caen livrari domiciliu,catering
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod caen livrari domiciliu,catering

Buna ziua. am o pizzerie,restaurant doar cu livrare la domiciliu si trebuie sa imi prelungesc autorizatia de functionare pentru 2012. in momentul in care mi-am infiintat aceasta societate cea care m-a ajutat mi-a adaugat codul caen pentru restaurante...si de aceea trebuie sa platesc autorizatia de functionare de 3000 ron( sector 3, Bucuresti). intrebarea mea este:pot sa functionez si cu alt cod caen pentru acest domeniu de activitate cum ar fi cel pentru catering - 5621,organizari eventimente, etc, fara 5610 -restaurante). asa as putea sa evit taxa aceasta ridicola pentre restaurante impusa de primaria sectorului 3?
multumesc
emmiv2008, utilizator
daca puneti codul caen pt catering nu mai aveti voie sa serviti in restaurant trebuie sa il inchideti
asa este,dar eu am doar cu livrare la domiciliu, fara servire acolo.in conditiile astea pot functiona doar cu codul 5621?
da , in aceste conditii da