avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 317 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii regasirea zilelor de CO in D112
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

regasirea zilelor de CO in D112

Buna ziua,
in cadrul declaratiei unice 112, cum figureaza zilele de concediu de odihna?
Daca o luna are 22 de zile lucratoare, din care eu am avut 5 zile concediu de odihna, iar restul de 17 zile le-am lucrat, care este distributia lor corecta in D112?
Pentru ca acolo sunt rubrici numai pt zilele si orele efectiv lucrate si suspendate.
Cel mai recent răspuns: ana-cer , moderator 22:50, 15 Decembrie 2011
In D112 nu se evidentiaza zilele de CO, deoarece CO nu este suspendare CIM.
Ultima modificare: Joi, 15 Decembrie 2011
ana-cer, moderator
Stiu ca zilele de CO nu sunt zile suspendate, tocmai de aceea am si intrebat daca ele se evidentiaza cumva. Atunci in situatia expusa de mine mai sus, sa inteleg ca voi avea in d112 urmatoarele date: Ore lucrate efectiv în lună: 136; Ore suspendate in lună: 0; Total zile lucrate: 17.
Este corect asa?
Insist pt ca intocmesc aceasta declaratie manual si nu as vrea sa o trimit gresita.
Va multumesc!
Treceti 176 ore lucrate (inclusiv CO).
Si in declaratia veche (a11.dbf) nu se evidentia CO, se includea in nr.zile lucrate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu odihna - decl 112 ... ? gina.lucia gina.lucia Buna ziua. Am un angajat care a fost in concediu de odihna 11 zile din luna noiembrie. Cand completez declaratia 112 modific doar la nr de ore lucrate pe ... (vezi toată discuția)
Pontaj si d112 Viovas Viovas Buna dimineata. In cazul unui c.i.m. de 8 ore/zi, daca in luna septembrie 2014 salariatul se prezinta zilnic cate 6 ore/zi la munca, in d112 cum va aparea: 22 ... (vezi toată discuția)