Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Concediu odihna - decl 112 ... ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Concediu odihna - decl 112 ... ?

Buna ziua.

Am un angajat care a fost in concediu de odihna 11 zile din luna noiembrie. Cand completez declaratia 112 modific doar la nr de ore lucrate pe luna si la numarul de zile... si trec cat a lucrat efectiv in luna?...nr de zile cat a stat in CO trebuie sa imi apare pe undeva in decl 112? Mi se mai modifica si altceva in declaratia 112? Valorile ar treb sa ramana la fel ca lunile anterioare cand nu a avut concediu?... in statul de plata imi apar sumele putin diferit si nu prea inteleg ? Cum se calculeaza indemnizatia pt CO :-)

Multumesc anticipat! :-)
In D112 nu se evidentiaza zilele de CO, dar nici nu se scad din numarul de zile lucrate.
Angajatul dvs. are in noiembrie 22 zile lucrate (11 efectiv lucrate si 11 CO platit).
Indemnizatia de CO se calculeaza cu media veniturilor realizate in cele 3 luni anterioare raportate la numarul de zile efectiv lucrate in cele 3 luni, proportional cu numarul de zile de CO.