avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire card
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire card

Cum trebuie sa procedez daca banca mi-a blocat intreg contul de salariu (in loc de 1/3, asa cum spune art. 409 lit.b) C.p civ.) pentru o restanta de 60 lei?
Problema este ca sunt in a treia luna de blocaj la card.
Am facut sesizare scrisa pe un formular tip de la ei, si mi-au raspuns ca terbuie sa aduc hotarare judecatoreasca!
Ultima modificare: Joi, 15 Decembrie 2011
zallyna, utilizator
Cel mai recent răspuns: adinag , utilizator 09:51, 15 Decembrie 2011
Buna ziua,

Sotul meu a patit acelasi lucru...numai ca in urma sesizarii facute la banca unde avea cardul de salariu, ei si-au recunoscut greseala si au deblocat... Fii ferma cu ei si apara-ti drepturile(nu este banca in masura sa solicite o hotarare judecatoreasca)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Banca mihaela1971 mihaela1971 cum sa procedez pt a-mi debloca salariul de banca? (vezi toată discuția)
Banca incearca sa ma ajute ? ErzsebetSZ ErzsebetSZ Buna tuturor. Ceva neobisnuit s-a intamplat si mi-e teama ca sunt eu naiva. As aprecia parerea cuiva specializat sau patit :) Am restante la un card de ... (vezi toată discuția)
Blocare card cec alocatie copil de catre primarie roxanam79 roxanam79 ce pot sa fac in cazul in care banca a blocat cardul pe care vine alocatia copilului card ce figureaza pe numele mamei si nu stie de catre cine e blocat nu vor ... (vezi toată discuția)