Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... poprire card
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

poprire card

Cum trebuie sa procedez daca banca mi-a blocat intreg contul de salariu (in loc de 1/3, asa cum spune art. 409 lit.b) C.p civ.) pentru o restanta de 60 lei?
Problema este ca sunt in a treia luna de blocaj la card.
Am facut sesizare scrisa pe un formular tip de la ei, si mi-au raspuns ca terbuie sa aduc hotarare judecatoreasca!
zallyna, utilizator
Buna ziua,

Sotul meu a patit acelasi lucru...numai ca in urma sesizarii facute la banca unde avea cardul de salariu, ei si-au recunoscut greseala si au deblocat... Fii ferma cu ei si apara-ti drepturile(nu este banca in masura sa solicite o hotarare judecatoreasca)