Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Am permisul suspendat timp de 90 zile, pot conduce un ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Am permisul suspendat timp de 90 zile, pot conduce un microcar sau echivalent?

Buna ziua
Am permisul suspendat pe 90 zile. Detin categoriile A, B, C, E. Intrebarea ar fi daca se poate conduce MICROCAR sau echivalent ? Am inteles ca daca se obtine un atestat de legislatie rutiera s-ar putea.
Totdata cineva mi-a zis ca in urma unor modificari al legislaltie nu se mai poate deoarece se incadreaza la B1 si pentru acasta categorie se elibereaza permis, iar eu daca am categoria B suspendata mi se suspenda automat si resutl categoriilor.
Daca aveti infomatii concrete va rog sa ma lamuriti
Daca aveti permisul suspendat toate categoriile pe care le aveati acolo se suspenda. Si pana
la expirarea suspendarii nu aveti sanse sa puteti face ceva.