Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale calitatea constructiilor
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

calitatea constructiilor

suntem firma de instalatii si am ajuns la finalul unei lucrari.Ce documente trebuie sa inmanam beneficiarului in vederea intocmirii cartii constructiei.

Vedeti Regulamentul de receptie a lucrarilor in constrctii si instalatiilor aferente acestora publicat in M. Of nr. 193/28.071994 - Anexa 6
Anexa 6, la care face referire colegul nostru, este solutia.
Cartea constructiilor se intocmeste de catre dirigintele de santier al lucrarii si trebuie sa contina procesele-verbale incheiate, declaratii de conformitate ale produselor, bonurile materialelor folosite etc.)
Ar trebui sa va consultati cu dirigintele lucrarii pt ca si d-lui are o parte din documente probabil.
gtinstal a scris:

...Ce documente trebuie sa inmanam beneficiarului in vederea intocmirii cartii constructiei.

Cum v-au informat distinsii colegi raspunsul dilemei este: Regulamentul de receptie a lucrarilor in constrctii si instalatiilor aferente acestora publicat in M. Of nr. 193/28.071994 - Anexa 6.
Toate documentele cu privire la materialele inglobate in lucrare cu Certificatele de calitate aferente cat si factura de manopera.
In Cartea Constructiei se regasesc atat documentatiile tehnice cat si proiectele, avizele, autorizatiile dar si materialele introduse in lucrare incepand de la materiale de constructie, materiale electrice, instalatii, etc.