Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... TVA
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

TVA

Cum se inscriu facturile de cheltuieli in registru contabil pt PFA neplatitor de TVA.
Adica se scrie valoarea cu TVA sau fara TVA
Fact. se scriu cu Tva la data cind se platesc cu chitanta sau prin banca.
Deci cand calculez cheltuielile le calculez cu tot cu TVA.

Multumesc
Da.
multumesc