Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Recalculare pensie pentru perioada cotizata sub 1 an
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Recalculare pensie pentru perioada cotizata sub 1 an

Sunt pensionar de limita de varsta; am lucrat, ca pensionar, cu contract nedeterminat ,1 an si 8 luni. Dupa 1 an de activitate am solicitat si mi s-a aprobat de catre Casa de pensii,recalcularea pensiei initiale.
Intrebare :
Pot solicita acum, o noua recalculare a pensiei pentru restul de 8 luni, evidentiate bineinteles in Carnetul de munca ?
Da.Se poate cere recalcularea dupa orice perioada de stagiu adaugat.
Foarte multumesc ! Asa voi proceda !
O seara buna in continuare !