Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Recursul
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Recursul

Buna seara,as vrea sa va rog daca ma puteti ajuta sa inteleg ceva. Fratele meu este inchis in strainatate,a executat 3 luni a fost doar retinut,a avut loc un proces saptamana trecuta,procesul a decurs bine dosarul lui a fost inchis avand in acest fel sansa de a fi eliberat saptamana aceasta,sentinta a fost data si i sa fixat data eliberarii in martie 2012,deoarece doamna procuroare ce se ocupa de caz vrea sa afle mai multe informatii si despre ceilalti faptasi in decursul acestor 3 luni.La fapta ce a facuto fratele meu au fost 3 si a fost prins doar el.Domnul avocat ma anuntat ca va face va avea loc un recurs Vineri,deoarece domnul avocat spune ca din moment ce i sa inchis dosarul si si-a marturisit fapta nu are rost sa il mai tina inca 3 luni,fratele meu neavand ce alte informatii sa le mai dea. As vrea sa stiu un recurs ca acesta ar putea fi castigat sau nu?Nu stiu prea multe despre cum se face un recurs.Multumesc frumos.Numai bine.
ContSters228182, utilizator