Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... certificat de casatorie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

certificat de casatorie

am divortat anul trcut
Fosta mea sotia si dupa divort a folosit certificatul de casatorie nu a predat si nic nu anulat nu vrea sa anuleze. Este legal acest lucru? este legal sa foloseasca certificat de casatorie dupa divort? Ce pot sa fac ca sa fie anulata. certificatul de casatorie.
Certificatul a fost anulat, cel putin implicit, daca nu explicit, de instanta. Fosta sotie poate fi subiect activ al unei infractiuni. Depinde de contextul in care a facut-o.