Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... proces fond conflict de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

proces fond conflict de munca

Am avut un conflict de munca cu societatea unde am lucrat.s-a judecat la fond si asteptam pronuntarea ,la adresa conventionala ,adica la cabinetul avocatului meu
Desi avocatul sustine ca nu a primit hotararea ,eu am primit pe adresa mea de domiciliu comunicare din partea executorului judecatoresc pentru a achita cheltuielile de judecata .
Ce se poate face in acest caz pentru a inainta recurs la hotararea de fond
Verificati in ce baza v-a emis executorul judecatoresc comunicarea? La comunicare trebuie anexata si hotararea judecatoreasca care, pentru a fi pusa in aplicare, trebuie sa fie definitiva si irevocabila, investita cu formula executorie ...
Din punct de vedere procedural nu are ce sa se puna in executare, atata timp cat nu exista o pronuntare. Ceva este gresit ... sau poate s-a facut pronuntarea si nu vi s-a comunicat ....
hot in litigii de munca sunt definitive si executaorii de la fons. prin urmare va putea executa.daca nu ati primit comunicarea puteti face recurs. daca insa da. nu mai puteti face nimic daca s-a scurs t de 10 zile de la comunicare
@ niculinapopa
Recurs ? ... pai intr-un alt topic ati mentionat ca avocatul dvs nu a exercitat aceasta cale de atac .. fapt ce ar implica si aspectul ca ati primit hotararea ? care este adevarul pana la urma?
lucian huzum a scris:

Verificati in ce baza v-a emis executorul judecatoresc comunicarea? La comunicare trebuie anexata si hotararea judecatoreasca care, pentru a fi pusa in aplicare, trebuie sa fie definitiva si irevocabila, investita cu formula executorie ...
Din punct de vedere procedural nu are ce sa se puna in executare, atata timp cat nu exista o pronuntare. Ceva este gresit ... sau poate s-a facut pronuntarea si nu vi s-a comunicat ....

Este suficient (in litigiile de munca)sa fie definitiva pentru a fi investita cu formula executorie.
Hotarararile executorii nu se investesc cu formula executorie ...