Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... arestare.......
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

arestare.......

in timp ce ma aflam in cursa (sofer de tir)in franta am fost arestat fara nici un motiv ia dupa 14 ore am fost eliberat ,se pare ca am fost in locul si momentul nepotrivit+ca am fost roman ,mi-a fost distrus tel ,am fost brutalizat ,ma gindesc sa deschid un proces
da. apelati la un avocat din Franta. daca situatia este clara , adica are sanse sa castige despagubiri clar, va poate apara pe baza de onorariu de succes...
Nu as crede ca avocatul din Franta ar merge numai pe onorariu de succes dar daca a fost un abuz chiar ar trebui sa deschideti proces.
In Franta a inceput sa se exagereze tare in privinta romanilor...

Daca ati fost agresat ar fi indicat sa va scoateti si un certificat medico legal.