Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... autorizatie de construire balcon
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

autorizatie de construire balcon

cum pot obtine o autorizatie de constructie a unui balcon la parter
Primul pas ar fi obtinerea unui certificat de urbanism, apoi avizul Inspectoratului Teritorial de Constructii daca interveniti asupra cladirii, proiect tehnic pentru autorizarea lucrarii intocmit de un proiectant autorizat insotit de documentele anexa (memoriu tehnic, deviz lucrare etc.). Cu aceste documente veti solicita autorizatia de constructie.

~ Conținut șters la cerere ~
Pentru o construcţie care se face la suprafaţa externă a părţii comune a blocului vă va trebui categoric aprobarea Asociaţiei de proprietari., pe lângă proiect, etc....