Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Eroare umana!
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Eroare umana!

Am rugamintea sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea situatie: am depus la o licitatie certificat de cazier judiciar persoana fizica in loc de cazier judiciar persoana juridica.Cum pot sa demonstrez ca aacel document il aveam(data emiterii este anterioara licitatiei!)?Cum pot sa-l depun ca si document la comisia de evaluare?
Incercati pur si simplu cu o cerere adresata comisiei, in care sa indicati intocmai cele intamplate. Eroarea umana nu este insa motiv de acceptare, fiind voba de culpa dvs. In esenta, orice forma de culpa imputabila chiar persoanei care o invoca nu este juridic acceptabila.
Daca licitatia nu a avut inca loc, depuneti cazierul cu o cerere in care aratati eroarea intervenita. Daca licitatia a avut loc cred ca v-au respins oferta pe motiv ca dosarul nu este complet sau nu contine documentele cerute.
Multumesc pentru ajutor!