Forum Bani şi Afaceri ... Bursa de valori hello. cat valoreaza azi actiunile la...?
Discuție deschisă în Bursa de valori

hello. cat valoreaza azi actiunile la...?

au si parinti mei niste actiuni la petromidia si atom-service(cernavoda). Sunt din Constanta..daca as vrea sa stiu cat valoreaza sau daca stie cineva.
Va multumesc anticipat:).
Atom-service este delistata din 2007, iar Petromidia s-a transformat in Rompetrol (simbol RRC) iar valoarea unei actiuni este de 0.038lei. Pentru mai multe detalii luati legatura cu un SSIF.
Preţurile acţiunilor Rompetrol Rafinare, actuala denumire a Petromidiei, le gasiti la adresa pagina de net a bursei la adresa [ link extern ]
Si daca tata nu a primit niciodata dividente pe actiuni...ce ar trebui sa fac ca sa vad daca pot ridica dividentele...am gasit undeva ca ar trebui sa ridic pe ultimi 3 ani...niciodata n-au primit nimic in urma actiunilor...si na... macar la rompetrol.stie cineva..raman recunoscatoare:D
Pentru a va ridica acele drepturi (pe ultimii 3 ani si in conditiile in care s-au alocat dividende si nu s-a optat pentru reinvestirea profitului sau poate ca firma a fost in pierdere in acesta perioada) cel mai bine e sa contactati firma la biroul actionariat sau sa mergeti personal la ei si sa intrebati.
george-neagu, moderator
Puteti sa luati legatura cu biroul competent direct la sediul RRC in Constanta (B-dul Navodari, nr.215 , tel: 0241-506100) sau cu Depozitarul Central (Bucuresti, Bulevardul Carol I, nr. 34 - 36) unde puteti solicita oricand plata dividendelor, eliberarea extrasului de cont, istoric de cont, sumare de cont, lista de coduri confidentiale, modificari de date personale, inregistrari ale transferurilor directe de proprietate precum si preturile actiunilor (doar titularul, cu buletinul, poate solicita informatiile de mai sus.)
[ link extern ]
L.C.