Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Actiuni Petromidia
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Actiuni Petromidia

Buna ziua. Am un certificat de actionar din acela de acum mai bine de 15 ani la petromidia. Nu am primit niciodata dividente, imi puteti spune daca are vreo valoare? Multumesc.
Da, mai sunt valabile actiunile detinute de dumneavoastra. Acum firma se numeste ROMPETROL RAFINARE SA Constanta. Detalii despre situatia financiara si daca in ultimii trei ani a avut pierdere sau profit (doar daca a avut profit a putut da si dividende) aflati doar de la sediul firmei sau de pe pagina lor de internet, sectiunea relatia cu investitori, consultand acele materiale atasate. Nu trebuie asa sa asteptati acasa caci de ceva ani buni nu mai sunt obligati sa va transmita asa pur si simplu dividendele. Trebuie anual sa va interesati. Dupa trei ani, dreptul se prescrie daca nu le-ati ridicat intre timp.
george-neagu, moderator