Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA declaratie 390 pentru bilet avion
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

declaratie 390 pentru bilet avion

Societatea unde lucrez a achizitionat un bilet online pt. un zbor cu avionul Bucuresti - Milano - Bucuresti, care se va face in luna februarie 2012, printr-o companie aeriana de transport [EDITAT]. Plata s-a facut cu OP in lei, in contul din Romania al companiei aeriene [EDITAT]. Ei ne-au emis o factura la care furnizorul este compania aeriana [EDITAT] din Ungaria. Factura este fara TVA si este in lei, asa cum am platit.
Trebuie sa prind aceasta factura in declaratia 390 Vies?
Aceasta factura unde trebuie trecuta in decontul de TVA? Se considera a fi un serviciu intracomunitar?
Va multumesc anticipat celor care ma ajutati cu raspunsuri.
Atat firma noastra cat si cea din Ungaria care a emis factura sunt inregistrate ca platitoare de TVA si apar in VIES.
Va doresc la toti un An Nou fericit si plin de impliniri!
Flori
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal