Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Constatare concediu fara plata?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Constatare concediu fara plata?

Buna ziua,

Am primit o cerere de concediu fara plata, pe care administratorul a aprobat-o.
In afara de completarea Revisal, angajatorul trebuie sa mai faca vreun act in acest caz (constatare, etc.)?
Eu in legislatie nu am gasit nimic, insa nu se stie niciodata, de aceea va rog sa ma ajutati cu o opinie.

Toate cele bune!
In baza cererii intocmita de solicitant (salariat) si aprobata de administrator (in cazul dat),
se face decizie de suspendare.