avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 214 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Constatare concediu fara plata?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Constatare concediu fara plata?

Buna ziua,

Am primit o cerere de concediu fara plata, pe care administratorul a aprobat-o.
In afara de completarea Revisal, angajatorul trebuie sa mai faca vreun act in acest caz (constatare, etc.)?
Eu in legislatie nu am gasit nimic, insa nu se stie niciodata, de aceea va rog sa ma ajutati cu o opinie.

Toate cele bune!
Cel mai recent răspuns: ligadiangeli , utilizator 15:01, 3 Ianuarie 2012
In baza cererii intocmita de solicitant (salariat) si aprobata de administrator (in cazul dat),
se face decizie de suspendare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Suspendarea cim pt concediu de maternitate padicam padicam Buna ziua! Cum se procedeaza in cazul suspendarii cim pt concediu de maternitate? Cu ce data se suspenda? Am un caz si nu stiu ce sa fac. Data suspendarii ... (vezi toată discuția)
Suspendare activitate anymaryh anymaryh Buna ziua! Imi puteti spune, va rog, in cazul in care un salariat solicita 15-20 zile concediu fara plata pt probleme personae, trebuie sa-i fac suspendarea ... (vezi toată discuția)
Concediu fara plata de o zi in noul revisal popanaid popanaid Am cativa angajati care au avut numai 1 zi de concediu fara plata. ex: 20 apr. Trec data de inceput suspendare 20.04, data de sfarsit tot 20.04, dar nu ma ... (vezi toată discuția)