Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Daca am castigat in prima instanta (taxa auto), mai ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Daca am castigat in prima instanta (taxa auto), mai pot pierde in recurs din cauza noii taxe auto ?

Buna seara. As dori, daca poate cineva sa ma lamureasca: Am castigat la Tribunal procesul de recuperare a taxei auto. Bineanteles ca Finantele si Mediu au facut recurs, termenul fiind martie 2012. Oare noua lege privind taxa auto care probabil o sa intre in vigoare in ianuarie 2012 are vre-o influenta asupra deciziei Curtii de Apel ?. Multumesc mult si va doresc toate cele bune.
Multumesc pentru informarea exacta.Stiam si eu cate ceva despre ce pasi ar trebui facuti ulterior sentintei definitive dar nu eram sigur 100%.
caiuscorneliu, utilizator
intre timp s -au terminat si procesele mele ...le-am castigat pe amandoua si la Curte ....apoi am mers cu copie dupa Decizia de la Curte si cu hotararea de la Tribunal legalizata cu mentiunea definitiva si irevocabila la Finante....m-au tinut vreo 2 saptamani si jumatate pe motiv ca nu sunt bani...ca o sa ma sune...si i-am sunat eu in fiecare zi...pana s-au plictisit si mi i-au dat:)))