Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Clase, grade si trepte de salarizare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Clase, grade si trepte de salarizare

Va rog sa-mi spuneti, cei care stiti bineinteles, incepand cu anul 2012, care mai sunt clasele, gradele sau treptele de salarizare? Mai exista treptele 1, 2 sau 3? :-/Am inteles ca se tine cont si de vechimea in munca, etc. Multumesc anticipat!:vishenka:
Deocamdata da inspector superior 3, deoarece nu poate nimeni avansa direct la 1. Asta e regula daca nu suntem la centru.
Multumesc! Si anul acesta , as avea din nou dreptul la alta promovare, probabil inspector superior 2, pentru ca au trecut alti 3 ani din 2013. V arog daca e posibil, confirmati, ca era doar parerea mea. O seara frumoasa!
Nu , nu merge asa. La 1 nu mai au voie decat cei de la centru. Dar macar sa va dea superior 3 ca poate intr-un final se trece la salarizarea unica si sa fiti acolo la superior.
Multumesc! :)