Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Prima Casa in conditiile existentei unei proprietati
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Prima Casa in conditiile existentei unei proprietati

Detin o proprietare prin donatie de la pariniti si as vrea sa particip la programul prima casa.
Va rog sa imi spuneti daca se poate revoca aceasta donatie si in ce conditii pentru a fi eligibil pentru programul prima casa.
Va multumesc
Puteti accesa programul Prima Casa si daca detineti in proprietate un imobil, cu conditia ca acesta sa nu aiba o suprafata mai mare de 50 mp.
Proprietatea are peste 50mp. In caz contract nici nu puneam aceasta intrebare, cunosc conditiile standard de eligibilitate