avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 428 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina vanduta, amenda rovinieta...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina vanduta, amenda rovinieta...

Am primit o ameda ptr rovinieta,dar masina am vanduto de 7 luni , ce fac ?
Cred ca omul nu a inscriso in 30 zile si merge pe numerele vechi.cred.
Am factura de v-c am scoso dela plata tax...
Cel mai recent răspuns: maryan_rmf , utilizator 17:32, 3 Februarie 2012
Depuneti urgent ( in 15 zile de la primirea procesului verbal de contraventie) contestatie la judecatoria din raza de competenta a savarsirii faptei.
maryan_rmf a scris:

Am primit o ameda ptr rovinieta,dar masina am vanduto de 7 luni , ce fac ?
Cred ca omul nu a inscriso in 30 zile si merge pe numerele vechi.cred.
Am factura de v-c am scoso de la plata tax...si de unde iau formular ptr contestatie?


Ultima modificare: Sâmbătă, 7 Ianuarie 2012
maryan_rmf, utilizator

Este chiar culmea ,la o luna a venit alta amenda tot rovinieta . ce fac acum o iau de la capat cu., Depuneti urgent ( in 15 zile de la primirea procesului verbal de contraventie) contestatie la judecatoria din raza de competenta a savarsirii faptei ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda pentru rovinieta Marykapa Marykapa Buna ziua...Am avut o masina si in luna august am vanduto unui om care a vazut anuntul pe internet...Am incheiat un contract de vanzare-cumparare, am scoso de ... (vezi toată discuția)
Accident cu pagube materiale Ovidiu Cristea Ovidiu Cristea buna seara .am si eu o intrebare daca ma puteti ajuta. am circulat cu masina pe un drum de tara cu latimea nu mai mare de 3,5m,cand din sens opus mi-a venit ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala marinescumarius marinescumarius am primit proces verbal de contraventie de la CNADR desi am rovinieta valabila. ce pot face? (vezi toată discuția)