Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Masina vanduta, amenda rovinieta...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Masina vanduta, amenda rovinieta...

Am primit o ameda ptr rovinieta,dar masina am vanduto de 7 luni , ce fac ?
Cred ca omul nu a inscriso in 30 zile si merge pe numerele vechi.cred.
Am factura de v-c am scoso dela plata tax...
Depuneti urgent ( in 15 zile de la primirea procesului verbal de contraventie) contestatie la judecatoria din raza de competenta a savarsirii faptei.
maryan_rmf a scris:

Am primit o ameda ptr rovinieta,dar masina am vanduto de 7 luni , ce fac ?
Cred ca omul nu a inscriso in 30 zile si merge pe numerele vechi.cred.
Am factura de v-c am scoso de la plata tax...si de unde iau formular ptr contestatie?

maryan_rmf, utilizator

Este chiar culmea ,la o luna a venit alta amenda tot rovinieta . ce fac acum o iau de la capat cu., Depuneti urgent ( in 15 zile de la primirea procesului verbal de contraventie) contestatie la judecatoria din raza de competenta a savarsirii faptei ?