avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stagiul necesar pentru CCC2
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stagiul necesar pentru CCC2

Buna ziua!As dori sa stiu daca pot intra in cic daca am doar 6 luni lucrate iar in celelalte 6 luni am fost in alt cic?
Cel mai recent răspuns: andreia85 , utilizator 08:06, 10 Ianuarie 2012
Da, veti beneficia de indemnizatie pentru CCC2 deoarece in cele 12 luni premergatoare nasterii sunt permise si lunile in care ati fost in CCC1.
Multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legislatie privind al doilea copil Uana Uana Buna ziua. As dori sa stiu care mai este legislatia privind indemnizatia de crestere pentru al doilea copil. Eu am nascut in martie 2010 si sunt in concediu de ... (vezi toată discuția)
Ccc beuskiss beuskiss In septembrie 2014 am revenit la serviciu din CCC. acum astept inca un copil. data probabila a nasterii este aprilie. Pot beneficia de indemnizatie crestere ... (vezi toată discuția)
Alt bebe, alt concediu pentru cresterea copilului? voicuflorentina83 voicuflorentina83 Buna ziua, Am un baietel de 1 an si 2 luni si as vrea sa mai fac un bebe si sunt inca 10 luni in concediu de crestere al copilului. Daca reusesc sa ... (vezi toată discuția)