Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stagiul necesar pentru CCC2
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stagiul necesar pentru CCC2

Buna ziua!As dori sa stiu daca pot intra in cic daca am doar 6 luni lucrate iar in celelalte 6 luni am fost in alt cic?
Da, veti beneficia de indemnizatie pentru CCC2 deoarece in cele 12 luni premergatoare nasterii sunt permise si lunile in care ati fost in CCC1.
Multumesc.