avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Jurisprudenţă Metode de chemare in judecata
Discuție deschisă în Jurisprudenţă

Metode de chemare in judecata

O cerere de chemare in judecata adresata unei instante poate fi trimisa si prim mijloace electronice. e-mai sau fax?
Cel mai recent răspuns: emil6702 , utilizator 12:25, 10 Ianuarie 2012
Da, se poate.
Multumesc, e valabil si pt proba cu documente, pot fi trimise fotocopii?
actele la dosar se pot trimite si pe adresa de e-mail a instantei.
Da, am citit si eu, dar multumesc totusi pt raspuns la intrebarea despre Procedura...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Comunicari instanta - posibilitatea primirii pe mail, confidentialitate courvoisier courvoisier Comunicare prin mail/fax cu instanta As dori sa primesc pe mail comunicarile, dar nu stiu cum se poate ca adresa sa fie confidentiala. Cred ca asa este ... (vezi toată discuția)
Se poate depune o plangere contraventionala direct pe e-mail-ul instantei, cu semnatura electronica atasata? giv giv Este valabila - din punct de vedere procedural - plangerea contraventionala depusa pe adresa de email a judecatoriei competente sa judece cauza specificata pe ... (vezi toată discuția)
Procedura de judecatã potrivit noului cod de procedurã civilã sarah1985 sarah1985 Niste vecini au primit cerere de chemare in judecata din partea Asociatiei de Proprietari pentru neplata constructiei sediului acesteia. Sumele de recuperat ... (vezi toată discuția)