avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Denominare
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Denominare

Va rog frumos daca se poate sa ma ajutati intro problema,cum se face denominarea unor carti cu pretul in lei vechi..cele cu valoarea de 200 lei vechi stiu ca se denomineaza la 0,02 lei noi,dar nu stiu de exemplu 10,50 lei vechi cum se denomineaza..dar cartile cu pretul pana in 60 lei vechi..ex.25 lei vechi,11 lei vechi..?! Va multumesc
Cel mai recent răspuns: carmen01011958 , moderator 13:40, 10 Ianuarie 2012
Ordonanta de urgenta nr. 59 din 23.iun.2005
Monitorul Oficial, Partea I 556 29.iun.2005
Intrare în vigoare la 29.iun.2005
privind unele măsuri de natura fiscala si financiara pentru punerea in aplicare a Legii nr. 348/2004 privind denominarea monedei nationale

-----
"Art. 5. - Instituţiile publice care au în administrare la data de 30 iunie 2005 bunuri materiale cu preţuri unitare de până la 49 lei vechi vor proceda la denominarea acestora potrivit legii, iar sumele rezultate pot fi majorate la 0,01 lei noi. "

[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Banii noi...of felixdesigncompany felixdesigncompany Ca firma de servicii sunt sau nu obligata sa afisez deja preturile in lei noi si unde?
Ajutor!!! (vezi toată discuția)
Tichete de masa OANA GORAN OANA GORAN in ce m.of apare hot privind majorarea sumelor pt tichete de masa??????? (vezi toată discuția)
Monetare dupa denominare Cum se intocmesc monetarele pentru vanzarile cu amanuntul dupa denominare? Am nelamuriri in ceea ce priveste intocmirea acestora atunci cand se incaseaza atat ... (vezi toată discuția)