Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Denominare
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Denominare

Va rog frumos daca se poate sa ma ajutati intro problema,cum se face denominarea unor carti cu pretul in lei vechi..cele cu valoarea de 200 lei vechi stiu ca se denomineaza la 0,02 lei noi,dar nu stiu de exemplu 10,50 lei vechi cum se denomineaza..dar cartile cu pretul pana in 60 lei vechi..ex.25 lei vechi,11 lei vechi..?! Va multumesc
Ordonanta de urgenta nr. 59 din 23.iun.2005
Monitorul Oficial, Partea I 556 29.iun.2005
Intrare în vigoare la 29.iun.2005
privind unele măsuri de natura fiscala si financiara pentru punerea in aplicare a Legii nr. 348/2004 privind denominarea monedei nationale

-----
"Art. 5. - Instituţiile publice care au în administrare la data de 30 iunie 2005 bunuri materiale cu preţuri unitare de până la 49 lei vechi vor proceda la denominarea acestora potrivit legii, iar sumele rezultate pot fi majorate la 0,01 lei noi. "

[ link extern ]