avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 329/2009-membru consiliu de administratie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 329/2009-membru consiliu de administratie

In situatia in care eu sunt pensionar si am o pensie mai mare decat salariul mediu brut pe economie,pot sa fac parte,ca si reprezentant al pensionarilor ,din consiliul de administratie al Casei de Asigurari de Sanatate?Eu nu am nici contract de munca ,nici raport de serviciu,sunt desemnat sa reprezint pensionarii.Mai mentionez faptul ca primesc lunar o suma neta,pe stat de plata,de 20 lei.Intru sau nu sub incidenta Legii 329/2009?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:48, 11 Ianuarie 2012
Nu intrati sub incidenta Legii nr.329/2009 ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 329/2009 ContSters115212 ContSters115212 Sunt pensionar, am o pensie neta de 1739 lei si lucrez in invatamant.Juristul ISJ mi-a comunicat ca trebuie sa aleg intre pensie si seviciu.Ce pot face?Eu stiu ... (vezi toată discuția)
Pensionar - cumul potrivit legii nr. 329/2009 Dan Georgescu Dan Georgescu buna ziua, la o institutie publica este un pensionar care cumuleaza pensia mai mare decat venitul mediu brut care a stat la baza fundamentarii bugetului ... (vezi toată discuția)
Cumul pensie*salariu ioananecula ioananecula Referitor la legea 329/2009 am si eu o nelamurire in sensul:un pensionar , fost cadru militar, cu pensie partial-anticipata, in valoare neta de 1100 ,poate ... (vezi toată discuția)