Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 329/2009-membru consiliu de administratie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 329/2009-membru consiliu de administratie

In situatia in care eu sunt pensionar si am o pensie mai mare decat salariul mediu brut pe economie,pot sa fac parte,ca si reprezentant al pensionarilor ,din consiliul de administratie al Casei de Asigurari de Sanatate?Eu nu am nici contract de munca ,nici raport de serviciu,sunt desemnat sa reprezint pensionarii.Mai mentionez faptul ca primesc lunar o suma neta,pe stat de plata,de 20 lei.Intru sau nu sub incidenta Legii 329/2009?
Nu intrati sub incidenta Legii nr.329/2009 ...